2012 YGS Sınavı Sonuçları

2012 YGS Sınavı Sonuçları ÖSYM tarafından bu gün açıklaması bekleniyor. Açıklamadığı taktirde 19 Nisan Perşembe gününe kadar açıklanacağı bildirildi.

YGS sınavına giren 1 milyon 837 bin gencin heyecanla YGS sınavının sonuçlarını bekliyor. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sonuçlarının cevap anahtarları okunması tamamlandığı andan itibaren ÖSYM’nin web sitesinde açıklanacak. Eğer anahtarlarının okunması bitmezse en geç perşembe günü açıklanacağı bildirildi.

YGS sınavından en az 180 puan alan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) giriş hakkı kazanacak. LYS başvurularının 24-30 Nisan tarihlerinde yapılacağı ve 5 oturumda gerçekleşeceği bildirildi. Adayların en az 2 sınava girmesi gerekiyor. Her oturum için 20 TL ücret ödenmesi gerekiyor.

Kaynak : 2012 YGS Sonuçları Bugün Açıklanıyor

Kaynak : 2012 YGS Sınavı Sonuçları

Kaynak : 2012 YGS Sonuçları

Kaynak : 2012 YGS Sınavı Sonuçları

2012 YGS Sınavı Sonuçları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
2012 YGS Sınavı Sonuçları İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.