Elma Sirkesi

Elmanın bu kadar faydası olurda elma sirkesinin olmaz mı? Bu çok yönlü ilaç, deriyi ve derinin asidik koruma örtüsünü güçlendirir. Çok zengin vitaminler ve besin maddeleri içerir. Kuru ve çatlak cilt kadar, yağlı ve sivilceli cildin bakımında da başarılıdır. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.

Kepeksiz Saçlar: Saçlarınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesini ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne Tedavisi: Suyla seyreltilmiş elma sirkesiyle yüzünüzü temizleyin ve suyla durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile sivilceye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki Lekelere: 1/4 litre suya, 3 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin.hahtada iki defadan fazla yapmayın.

Varisli Damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekleyin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah akşam tekrarlaya bilirsiniz.

Zayıflamak İçin: Bir bardak suya iki tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir iki tatlı kaşığı bal katarak, günde üç kez, mümkünse yemeklerden önce kullanılır. Fazla kilo problemi için de etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır.

Elma Sirkesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Elma Sirkesi İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.