Kapların Yıkanmasında Deterjan Tehlikeli Mi ?

Son yıllarda piyasaya çıkan deterjanların artılarıda vardır eksileride. Yıkanan kaplar , bulaşıklar ovulduktan sonra bol su ile yıkanmalıdır. Çünkü gözle görünmeyen ve tabakta kalan deterjan artıkları konan yemekle birlikte insana geçer. Zamanla birikir ve zehirlenme meydana getirebilir. Deterjanla yıkanan kaplar, kabilse sıcak duru su ile ovularak yıkanmalıdır. Amerika’da yapı lan bir incelemede, deterjanla yıkanan tabaklar akar su ile duru­lanıp konulmuş ve her tabağın üzerine 50 -100 mg deterjan bulun­muştur. Bir de çamaşırda kullanılan deterjanlar vardır. Bunlarla asla kap – kaçak yıkanmamalıdır. En iyisi bulaşıklar soda veya sa­bunla yıkanmalı ve bol suda durulanmalıdır. Bunlarda da yine ta­baklar ovularak durulanmalıdır.

Kapların Yıkanmasında Deterjan Tehlikeli Mi ? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Kapların Yıkanmasında Deterjan Tehlikeli Mi ? İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.