Kivinin Faydaları

Son yıllarda ülkemizde de yetiştirilmeye başlanan kivi C vitamini deposudur. Bir adet kivide bulunan C vitamini günlük almamız gereken C vitamini vicudun günlük ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Kivinin bir başka özelliğide sindiriminin çok kolay olmasıdır. Genelde yemekten hemen sonra yenen meyve, miğdeyi şişirir ve yediklerimizin yağa dönüştürülmesini kolaylaştırır. Bu konuda istisna olan iki meyve vardır; biri çilek diğeri de kividir. Meyve asitleri cildimizin yüzeyindeki ölü deri tabakasını hafifçe soyar, yani ”Peling” yaparlar. Böylece cildin rengi canlanır, yumuşar ve hafifi lekeler, siyak noktalar azalır. Ölü deri atıldığı için cilt yenilenir. Meyve asitlerinde mikrop üremesi zordur. Tümünün anti bakteriyel özelliği vardır. Bu nedenle sivilcelerede çok iyi gelir. Bunun yanında kiviin sağlık açısından daha bir çok yararı vardır.
– Kolestrol seviyesini düşürür.
– Kan basıncını ayarlıyarak yüksek tansiyonu düşürür.
– Göğüs kanserini önlemede etkilidir
– Bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Kanı temizler
– Grip ve soğuk algınlığında etkilidir.

Kivinin Faydaları yazısına ait etiketler : , , ,
Kivinin Faydaları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Kivinin Faydaları İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.