Saç Bakımı

Saç kremi yerine süt

Sütte bulunan yağ ve albümin adlı madde saçlara özellikle yumuşaklık ve parlaklık sağlar.Sütü boş bir şampuan şişesine dökün. yıkanmış nemli saçlara uygulayın ve 15 dakika etki etmesi için bekletin.Ardından soğuk suyla durulayın.Durulama suyunun ılık olmasına dikkat edin aksi takdirde süt ekşir.

Saçları beslemek için

Bir miktar badem yağı,bir miktar zeytinyağı ,bir yumurta sarısını birbirine karıştırın ve iki haftada bir bu karışımla saç diplerinize yumuşak bir şekilde masaj yapın.

Saçın rengini açmak için:

Dört çorba kaaşığı dövülmüş revent kökünü üç bardak sıcak suda 30 dakika bekletin.Saçlarınızı yıkadıkdan sonra bu karışımla durulayın.

Koyu renk saçı parlatmak için

İki çorba kaşığı biberiyenin üstüne iki bardak sıcak su ekleyin ve30 dakika çekmesini bekleyin.saçınızı yıkadıkdan sonra bu karışımla durulayın.

Parlaklık için limon

Limondaki doğal asit,bakım ürünlerininkalıntılarını arındırır ve saçlarınızın parlamasını sağlar.bir limonun suyunu sıkın,suyla inceltin ve nemli saçlara uygulayın.10 dakika sonra saçlarınızı durulayın.

Saç Bakımı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Saç Bakımı İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.