Sirkenin Faydaları

Elma sirkesinin vucuda bir çok yararı var bunlardan biride benim için de sorun olan kepeklenmeyi önlemesidir. Saçınızı yıkadıkdan sonra duştan çıkmadan önce saçınıza elma sirkesi sürerseniz hem saçınıza güzel bir parlaklık gelir hemde saçınızın pul pul dökülmesini önler.

Akne ve sivilce tedavisinde de kullanabilirsiniz. Elma sirkesinde antiseptik maddeler olduğu için sirkeyi suyla seyreltip yüzünüzü yıkadığınızda hem yüzünüz yumuşar , hemde sivilceleri kurutmuş olursunuz.

Varislerin geçmesi için bir tülbenti elma sirkesine koyun ve tülbenti varisli bölgeye bağlayın. Sabah akşam bunu ayaklarınızı kaldırarak uygulayın.

Elma sirkesi ile zayıflamak isteyenler bir bardak suya 3 kaşık elma sirkesi ( üzüm sirkeside olabilir ) , 2 kaşık bal ile karıştırıp yemekten önce için. Midenizin sakinleşmesini ve tokluk hissi duymanızı sağlar.

Vucudu dinç tutmak için elma sirkesini hergün içmenizi öneririm içinde bulunan potasyum kaslarınızı güçlendirir ve siz güçlü hissetmenizi sağlar.

Grip içinde elma sirkesi yararlıdır , kabuzlığınız varsa 1 bardak suya 1 kaşık elma sirkesi ekleyip içiniz.

  • Elma sirkesi yüksek tansiyorndan korur.
  • Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.
  • Yağlı kalıntılarınızı parçalayarak zayıflamanıza yardımcı olur.
  • İdrar enfeksiyonlarını engeller.
Sirkenin Faydaları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Sirkenin Faydaları İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.