Spor

Yaşlanmayı geciktiricinbir dizi yöntemlerin oldukca popüler olduğu günümüzde, düzenli yapılan sporlar etkin gençlik ve zindelik sağlıyor…

   Yüzme: Spor yaşlanmayı geciktiren en etkili aktivitlerdendir. Özellikle sırt üstü yüzmek,göğüs ve sırt kaslarını daha etkili hareket ettirdiği için olası sarkmaları engelliyor. Ayrıca stres hormonlarını devreden çıkarıp,ruhsal olarak da insanda olumlu etki bırakıyor.

   Bisiklet: Yüksek bir anti-aging faktörü olarak gösterilen bisiklet, aynı zamanda vücudu da genç tutuyor.Bacak kaslarını ve kalçaları sıkılaştıran bisiklet, her yaşta insanın zevkle yapabileceği bir spor olarak görülebilir.

   Tenis: Tenis oyuncularının çok güzel olduğunu hiç fark miş miydiniz ?Vücutta aynı anda tüm kasları hareket ettiren tenis yaşlanmaya karşı da büyük bir kalkan oluşturuyor.

   Jımnastik:Her ne kadar yüzme ve koşu kadar etkili olmasa da, vücudu dinamik ve harejketli kılıyor. Her spor yaparken olduğu gibi jinastikte de doğru nefes almak önemlidir.

Spor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Spor İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.