Stresin sizi hasta etmesine izin vermeyin

Stres hayatımıza girdiği an, sanki kara bir duman gibi sarar etrafınını.Adeta bir sis perdesi iner gözlerinizin önüne ve hetşeyi karanlık görmeye başlarız. Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır, demişler.Terside sözkonusu tabii.Düşünme yetimizdeki bu olumsuzluk,zamanla vücudumuzu da etkilemeye başlar. Önce sağlığımızı,ardından gençliğimizi ve enerjimizi kaybederiz.

Sağlığın bozulmakta olduğuna dair enyaygın belirtiler, baş ağrısı,uyku bozukluğu ve yoğunlaşma güçlüğü, unutkanlık, sinirlilik,mide ve bağırsak rahatsızlıkları sivilcelenme,iş tatminsizliği, enerjisizlik, moralsizlik, çökkünlük ve kimi zaman panik atakları şeklini alan yoğun kayg şeklinde sıralanabilir.Bunlar tedavi gerektiren psikolojık bozukluklara dönüşebilir.Kişide önceden var olan astım, ülser, migren, artrit,ürtiker,sedef, diyabeti hipertansiyon veya kalp sorunları gibi bazı rahatsızlıklar stres yüzünden alevlenir.  Aşırı zayıflamak ya da kilo almak söz konusu olabilir. Sigara ya da alkol kullanımı gelişebilir. Şiddetli stresler özellikle yüksek tansiyonu olanlarda “İnme” riskini de arttırır.

Stresin sizi hasta etmesine izin vermeyin yazısına ait etiketler : ,
Stresin sizi hasta etmesine izin vermeyin yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Stresin sizi hasta etmesine izin vermeyin İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.