Yaban mersini ve özellikleri

Mineral ve Vitamin yönünden çok zengin: Yapılan araştırmalarda 145 gram yaban mersininin 21 gram karbonhidrat, 1 gram protein, 0,5 gram yağ, 19 miligram C ve 145 IU A vitamini ile 85 kalori içerdiği belirlenmiştir. Sodyum içermeyen, mineral ve vitaminlerce zengin olduğu belirlenenyaban mersininin insan sağlığı açısından çok yararlı olduğu ortaya konulmuştur.

Kanser açısından son derece faydalı besinler içeriyor: Yaban mersininin ishal giderici özellik taşıdığı, kadınlarda özel günlerin etkisini azaltığı ve düzene soktuğu,idrar yolu enfeksiyonlarında antibiotik etkisi gösterdiği, kansere karşı vücudu koruyan enzimleri aktif hale getirdiği, yağlı bileşiklerin vücuttan atılmasını sağladığı, taze olarak tüketilmesi halinde kanı temizlediği, kan şekerini düşürdüğü,kalp krizi riski ve HİV virüsünün tekrarlanmasını azalttığı,ayrıca sakileştirici özelliği bulunduğu ve iltihaplar için dezenfektan özelliği taşıdığı bilim adamlarca belirtilmiştir.

Yaban mersini ve özellikleri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Yaban mersini ve özellikleri İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.