Yemek Yerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yemek Yerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yenilecek gıda maddelerinin seçiminde, sağlık yönünden dik­kat edilecek bazı esaslar vardır. Bu esaslara dikkat edilmezse, aynı öğünde yenmemesi gereken iki gıda maddesi birlikte yendiğinde, ayrı ayrı faydalı oldukları halde birlikte yenilince insana zarar ve­rebilir.

Bazı gıda maddeleri, çok kısa sürede bazıları ise, çok uzun sü­rede sindirilir. Ayrıca bazı gıda maddeleri, vücutta kullanıldıktan sonra kanımızı asidik veya bazik hale getirirler. Çeşitli hastalıklar açısından bunun önemi büyüktür. Bu ve buna benzer bazı dikkat edilecek hususlar aşağıda verilmiştir. Bilhassa hastalar için gün­lük gıda tabloları yapılırken bunlara dikkat edilmelidir. Ufak – tefek dikkatsizlikler sonucunda hasta bir türlü doğrulamaz. Bu konuda da aynı öğünde yenmesi gereken gıdalara bilhassa dikkat edilme­lidir.

Yemek Yerken Nelere Dikkat Etmeliyiz yazısına ait etiketler :
Yemek Yerken Nelere Dikkat Etmeliyiz yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Yemek Yerken Nelere Dikkat Etmeliyiz İlk Yorumu Sen Yap Yazar:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.