Hayvansal Gıdalar Nelerdir ?

Hayvansal gıdalar denilince akla gelen yiyecekler aşağıda belirtilmiştir. Hayvansal gıdalar pretein kaynağımızdır. Bu proteinler 1. sınıf en yararlı yiyecekler arasına girer. Küçük büyük herkesin tüketmesi gerekir. Bilhassa hamile ve emzikli kadınlar , bebekler, çocuklar, hastalar ve hastalıktan yeni kurtulmuş olanlar kullanmalıdır. Çünkü hem bedeni iyilişterir hemde zihin gelişimini hızlandırır. Yukarıdaki çeşitli hayvan etlerinin sağlığımız yönünden durum­ları bildirilmiştir. Diğer tüm yiyecekler, birbirine yakınlık de­recelerine göre toplu gruplar halinde verilerek, o gruptan birinin yenmesi mahzurlu ise, onun yerine neyin yenilebileceği gösterilme-ye çalışılmıştır.

— Etler ve sakadat,
— Balıklar,
— Av ve kümes hayvanları ,
— Süt ve mamulleri,
— Yumurta

Hayvansal Gıdalar Nelerdir ? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Hayvansal Gıdalar Nelerdir ? 2 Yorum Yazar:

2 Comments »

  • sevcan güngör demiş ki:

    harika

  • ata ataseven demiş ki:

    ya yeter hep aynı başka verin

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.